Organization Calendar (Brighton Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 10, 2019-Nov 30, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 10Nov 11Nov 12Nov 13Nov 14Nov 15Nov 16
Midget LL #2 Blue - Earl Gaukel Memorial (9269)
Atom Rep
12:00 PM
vs. Napanee Stars AE
Peewee Rep
1:30 PM
vs. Napanee Stars AE
Atom LL#1 Black
1:30 PM
@ Havelock Hawks 2
Havelock [AT053]
Bantam Rep
3:00 PM
vs. Frontenac Flyers
Bantam #1 LL
4:00 PM
@ Bancroft Jets
Peewee #1 LL
4:00 PM
@ Warkworth Bulldogs
Warkworth [PW045]
Midget Rep
4:30 PM
vs. Napanee Stars
Atom LL #2 Purple
5:30 PM
@ Warkworth Bulldogs
Warkworth [AT056]
Midget LL #2 Blue
6:00 PM-6:50 PM
Practice
IP #3 & Minor Novice
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom LL #2 Purple
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Pre-School & IP #4
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LL#1 Black
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee #1 LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam #1 LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM
vs. Loyalist Jets
IP #1 & IP #2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Minor Novice
6:00 PM
vs. Douro Dukes
Atom Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Peewee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam #1 LL
6:00 PM
@ Douro Dukes
Douro [BT034]
Atom LL #2 Purple
6:00 PM
@ Ennismore Eagles
Ennismore [AT059]
Atom Rep
7:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Lehigh Arena [AT081]
Midget Rep
7:30 PM
@ Douro Dukes
Douro [MD070]
Pre-School & IP #4
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
IP #1 & IP #2
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Atom LL #2 Purple
10:00 AM
vs. Centre Hastings Grizzlies
Minor Novice
11:00 AM
@ Bancroft Jets
Atom LL#1 Black
11:30 AM
vs. Campbellford Colts 1
Peewee #1 LL
1:00 PM
vs. Norwood Hornets
Peewee Rep
2:30 PM-3:50 PM
Practice
Atom Rep
4:00 PM
@ Stirling Blues
Stirling [AT085]
Bantam Rep
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL #1 White
9:00 PM
vs. Tweed Hawks
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Midget LL #2 Blue - Earl Gaukel Memorial (9269)
Bantam Rep - Pembroke Silver Stick Regional (19-010)
Midget LL #1 White - Home Tournament
Midget LL #2 Blue - Home Tournament
Atom Rep
12:00 PM
vs. Otonabee Wolves
Bantam #1 LL
1:30 PM
vs. Otonabee Wolves
Peewee #1 LL
2:00 PM
@ Ennismore Eagles
Ennismore [PW056]
Atom LL #2 Purple
2:45 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Midget Rep
3:00 PM
vs. Norwood Hornets
Bantam Rep
4:15 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Peewee Rep
4:30 PM-5:50 PM
Practice
Midget LL #1 White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
IP #3 & Minor Novice
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Peewee #1 LL
7:00 PM
vs. Douro Dukes
Midget LL #1 White
8:30 PM
vs. Midget LL #2 Blue
Pre-School & IP #4
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LL#1 Black
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee #1 LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam #1 LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom LL#1 Black
7:00 PM
@ Otonabee Wolves
Midget LL #2 Blue
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
IP #1 & IP #2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
IP #3 & Minor Novice
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM
@ Stirling Blues
Stirling [MD084]
Atom Rep
7:30 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [AT094]
Midget Rep
2:30 PM
@ Prince Edward County Kings
Lehigh Arena [MD089]
Peewee #1 LL
3:30 PM
@ Apsley Flames
Atom LL#1 Black
5:00 PM
@ Norwood Hornets
Bantam #1 LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Bantam Rep - Pembroke Silver Stick Regional (19-010)
Minor Novice
11:30 AM
@ Lakefield Chiefs 1
Lakefield [MN034]
Atom Rep
12:00 PM-1:20 PM
Practice
Peewee Rep
1:30 PM
vs. Norwood Hornets
Atom LL#1 Black
2:00 PM
@ Apsley Flames
Peewee #1 LL
3:00 PM
vs. Warkworth Bulldogs
Bantam #1 LL
3:30 PM
@ Lakefield Chiefs
Lakefield [BT043]
Midget Rep
4:30 PM
vs. Campbellford Colts
Atom LL #2 Purple
4:30 PM
@ Tweed Hawks
Tweed [AT087]
Midget LL #2 Blue
5:00 PM
@ Otonabee Wolves
Midget LL #1 White
6:00 PM-6:50 PM
Practice
IP #3 & Minor Novice
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL #2 Purple
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Peewee #1 LL
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam #1 LL
8:30 PM
vs. Douro Dukes
Pre-School & IP #4
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom LL#1 Black
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam #1 LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget LL #2 Blue
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
IP #1 & IP #2
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
Peewee Rep
7:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
Peewee Rep
6:30 PM
@ Norwood Hornets
Midget LL #2 Blue
7:30 PM
@ Lakefield Chiefs
Lakefield [MD060]
Midget LL #1 White
7:30 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Madoc [MD057]
Pre-School & IP #4
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP #1 & IP #2
9:10 AM-10:10 AM
Shared Practice
IP #3 & Minor Novice
10:20 AM-11:20 AM
Shared Practice
Atom LL#1 Black
11:30 AM
vs. Havelock Hawks 2
Peewee #1 LL
1:00 PM
vs. Campbellford Colts
Midget Rep
2:30 PM-3:50 PM
Practice
Midget LL #2 Blue
7:30 PM
vs. Apsley Flames
Midget LL #1 White
9:00 PM
vs. Campbellford Colts
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from brightonminorhockey.ca on Friday, November 15, 2019 at 1:41 PM